Sisteminizi tasarlama

BAR NEDİR, NASIL HESAPLANIR?

BAR, kilo/santimetre kare anlamına gelir ve sisteminize sağlanan su basıncını ifade eder. Etkili bir sulama sistemi tasarlayabilmeniz veya tasarım hizmetimizden yararlanabilmeniz için önce basıncın hesaplanması gerekir. Sisteminizin basıncını ölçmek için birçok ev ve yapı marketlerinden, emlak acentesi veya donanım ve sıhhi tesisat dükkanından basınç göstergesi kiralayabilirsiniz. Su şirketi, evinize sağlanan suyun basıncını da size bildirebilir. Elbette doğru tasarım için her zaman su ve basınç okuma değerini kendinizin alması en iyisidir. Bu özellikle de bir eve sağlanan su basıncının aşırı olduğu ve ekipmanı korumak için basınç regülatörünün takılması ve iyi sulama kapsamının sağlanmasının gerektiği birçok alanda önemlidir.

M3/SA NEDİR, NASIL HESAPLANIR?

M3/sa, metre küp/saat anlamına gelir. Bu, sulama sisteminin belirtilen sürede borulardan aldığı su miktarını ifade eder. Akışı hesaplamak için yalnızca herhangi boyutta bir kova (tam olarak boyutunun ne olduğunu bildiğiniz sürece), ikinci elinizde bir saat ve basit matematik gereklidir. Evinize veya binanıza gelen su beslemesine en yakın hortum musluğuna gidin. Bu testi yaparken içeride veya dışarıda akan bir su olmadığından emin olun. Hortum musluğunu sonuna kadar açın ve kovayı musluğun altına yerleştirin. Kovayı doldurmak için tam olarak gerekli süre. Daha sonra kovanın boyutunu (litre), kovayı doldurmak için gerekli süreye (saniye) bölün. 3,6 ile çarpın ve yanıtınızı en yakın tamsayıya yuvarlayın. Bu, sisteminize giren m3/sa cinsinden akıştır.

AYNI VANADA SPREYLERI VE ROTORLARI BIR ARADA KULLANABILIR MIYIM?

Hayır, bunlar ayrı vanalara bağlanmalıdır.

SPRINKLERLERIMI BAHÇEMIN NERESINE YERLEŞTIRMELIYIM?

Sprinklerler kafadan kafaya yerleştirilmelidir.
Örneğin, sprinklerler 10'ar metrelik aralıklarla yerleştirildiyse yarıçapları yaklaşık 10 metre olmalıdır.

HANGI ÇAPTA BORU KULLANMALIYIM?

Borunun çapı, borudan geçen akışa bağlıdır.
Örneğin, 1,6 m3/sa için 25 mm boru gerekir.
Örneğin, 3 m3/sa için 32 mm boru gerekir.

SİSTEMİMİ KENDİM MONTE EDEREK PARA TASARRUFU YAPABİLİR MİYİM?

Hayır! Aslında uzun vadede bu size daha fazla maliyet oluşturabilir. Profesyonel bir sulama yüklenicisi, mümkün olan en uygun maliyetli ve enerji açısından verimli sistemi tasarlayıp kurar. İş için uygun ekipmanı seçeceklerinden ve arazinizi en iyi durumda tutmak için gerekli bakımı yapacaklarından emin olabilirsiniz. Yükleniciniz yerel sıhhi tesisat ve elektrik kurallarını bildiğinden, maliyetli montaj hatalarından endişelenmeniz gerekmez. Yüklenici, mevcut araziye daha az zarar vererek işi daha hızlı yapabilir ve çalışması için garanti verir.

RAIN BIRD ÜRÜNLERINI NEREDEN SATIN ALABILIRIM?

 Lütfen Bize ulaşın bölümünün alt kısmındaki formu doldurun.