Çalışma

BAHARDA PROGRAMIMI NASIL YENİDEN BAŞLATMALIYIM?

Lütfen Kışa Hazırlama Kılavuzu'muza başvurun

KIŞIN SİSTEMİMİ KAPATMAK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Lütfen Kışa Hazırlama Kılavuzu'muza başvurun

YAĞMUR YAĞDIĞINDA NE YAPMALIYIM?

Çoğu zamanlayıcıda, yağmur için kapatma düğmesi vardır. Ayrıca bir Yağmur Kapatma Cihazına (Rain Bird model RSD-BEx) bağlanılması, yağmurlu havalarda otomatik kapatmaya olanak sağlar.

GÜNÜN HANGİ SAATİNDE SULAMA YAPMALIYIM?

Rain Bird, sabah erken saatlerde ve sonra akşam sulama yapılmasını önerir. Yalnızca soğuksa veya sürekli nem gerektiren yeni bir çiminiz varsa gün ortasında sulama yapın. Yalnızca aşırı buharlaşma varsa veya kil içeriği nedeniyle toprağınız suyu tutmayacaksa ya da yokuş eğimi aşırı akışa neden oluyorsa günde bir defadan fazla sulama yapmalısınız.

ÇİMİMİ NE SIKLIKLA VE NE KADAR SÜRE SULAMALIYIM?

ÇİMİMİ NE SIKLIKLA VE NE KADAR SÜRE SULAMALIYIM? Her çim kendine has olduğundan bu sorunun yanıtı büyük ölçüde değişiklik gösterebilir. En iyi sulama zamanları ve sulama süresi, ikliminize, çim türüne ve toprak koşullarına bağlıdır. Genellikle sık sık kısa süreli sulamak yerine az sıklıkla daha uzun süreli sulamak daha çok tercih edilebilir. Az sıklıkla sulamak, kökler için gerekli derin su kaynakları sağlar. Sık sık sulamak, yüzeydeki kök büyümesini destekler. Ayrıntılı bilgi için en yakın fideliğe, bahçe merkezine veya yerel bahçıvanlık ofisine başvurmanızı ve bölgenize en uygun sulama çizelgesiyle ilgili olarak danışmanızı öneririz.

RAIN BIRD ÜRÜNÜNÜN KULLANICI KILAVUZUNU NASIL EDINEBILIRIM?

Kılavuzlar bölümüne göz atın.