Bakım

TARİH KODU NEDİR VE NEREDE BULUNABİLİR?

Tarih kodu bir ürünün üretildiği zamanı belirtir. Bu, kaliteyi izlemenin bir başka yoludur. Tarih kodu, bir ürünün üretildiği gün, ay ve yılın kısaltmalarını içerir. Şunun gibi görünür: 17SE00. Sprinklerlerde tarih kodunu genellikle sprinklerin üst kenarında bulabilirsiniz; ancak görülmesi zor olabilir. Söz konusu sprinklerin üzerinde tarih kodu göremiyorsanız, kenarını boylu boyunca bir parça tebeşirle çizin. Böylece kod belli olur. Kontrol cihazlarında tarih kodu etiketi şu bölümlerden birinde olabilir. Ünitenin arkasını, kapının içini, kabloların zamanlayıcıya girdiği, kontrol cihazının dış alt kısmını veya zamanlayıcının ön panelinde sigortanın yakın kısmını kontrol edin.

SULAMA SİSTEMİMDE HANGİ BAKIMI YAPMAM GEREKİR?

Her ay şunları yapmalısınız: Zamanlayıcı ayarlarını yapın. 1. Sprinkler spreylerini kontrol edin. 2. Ana hat filtresini (takılıysa) temizleyin.

Her sezon bir kere gerekirse tüm sprinkler kafalarındaki filtreleri temizlemeniz gerekir. 1. Her bir vanayı manüel olarak çalıştırın. 2. Kablo ve kablo somunlarında hasar olup olmadığını kontrol edin. 3. Sprinkler kafalarının tıkanıklığını açın. 4. Kafaların montaj düzeylerini zemin düzeyine ayarlayın.